تبلیغات کلمه ای یا ادوردز

گوگل ادوردز

Google Adwords یا تبلیغات کلمه ای گوگل یک سرویس تبلیغاتی متعلق به شرکت گوگل است. سرویس ادوردز به شما این امکان را می‌دهد که علاوه بر اینکه سایت‌ خود را بر حسب رتبه‌ای که الگوریتم‌ گوگل تعیین کرده، در نتایج جستجو بالا بیاورید، بتوانید سایت‌ را در همان صفحه اول نتایج جستجوی گوگل، به صورت تبلیغات کوتاه به نمایش بگذارید. تحقیقات انجام شده نشان داده است که 87 درصد از کاربران صفحات بعدی جستجو را بررسی نمی‌کنند. علاوه بر این هر چقدر تبلیغ شما جایگاه بالاتری داشته باشد بازدیدکنندگان بیشتری به خود جذب می کند و کاربران بیشتر از سایر تبلیغ ها بر روی آن کلیک می کنند. وقتی شما در گوگل، عبارت یا کلمه‌ای را جستجو می‌کنید، 10 نتبجه‌ی اولی که گوگل نمایش می‌دهد، وب‌سایت‌هایی هستند که بر اساس رعایت نکات فنی و سئو، بالا آمده‌اند و به صورت ارگانیک نشان داده می‌شوند. اما با ادوردز که رقیبی برای SEO است؛ می‌توان لبنک‌های تبلیغاتی را نمایش داد. Adwords برای کسب‌وکارهای رقابتی، تاثیر زیادی دارد.

گوگل ادوردز چیست؟

در واقع گوگل ادوردز، سیستمی است که توسط گوگل طراحی و توسعه یافته است. هدف این سیستم، کمک به کسب‌وکار شما در بازاریابی خدمات یا محصولاتی است که ارائه می‌دهید. سیستم پرداخت گوگل ادوردز، سیستم پرداخت در ازای کلیک (PPC) است. در واقع یعنی شما زمانی هزینه‌ را به گوگل پرداخت می‌کنید که کاربران روی لینک تبلیغ شما، کلیک کرده باشند.

تفاوت adwordsو SEO

گوگل ادوردز و سئو، جز در پرداخت مالی برای گوگل تفاوتی ندارند. در واقع هرکاری که برای سئوی مطالب اعم از متاتگ و تیتر و عنوان نویسی انجام می‌دهید، باید برای گوگل ادوردز نیز انجام شود. در صورتی که بهینه‌سازی و سئو سایت شما به درستی انجام شود، هزینه‌ی بهینه‌سازی تبلیغات گوگل نیز برای شما کمتر خواهد بود. تبلیغ در گوگل ادوردز، به شکل متن کوتاهی با لینک به سایت و عنوان و توضیحات است. این تبلیغ در نقطه‌ی دلخواه شما در صفحه‌ی اول نتایج گوگل می‌آید. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت بارانا در ارتباط باشید.