پوش نوتیفیکیشن

پوش نوتیفیکیشن پیامی است که به طور مستقیم برای تلفن همراه کاربر ارسال می‌شود. این پیام می تواند روی قفل صفحه یا در قسمت بالای گوشی و بخش مربوط به اعلانات ظاهر شود. در صورتی که کاربری، اپلیکیشنی را دانلود و نصب کند، سازنده برنامه این امکان را دارد که برای او پوش نوتیفیکیشن ارسال کند.

man using his phone instead working 23 2148503803

در صورتی که اپلیکیشن را نصب و پوش نوتیفیکیشن را فعال کرده باشید، سازنده برنامه قادر است در هر زمانی این پیام‌ها را برای شما ارسال کند. Push Notification می‌تواند بدون نیاز به اطلاعات تماس کارر ارسال شود. اما فراموش نکنید که اپلیکیشن باید در ابتدا اجازه کاربر برای ارسال این پیام‌ها را داشته باشد.

ویژگی‌های پوش نوتیفیکیشن

  • باید کوتاه و صمیمی باشد.
  • محتوا باید برای کاربر شخصی سازی شود (زمان، زبان و محتوا)
  • قبل از ارسال باید بررسی کنیم که آیا کاربر به این اطلاعات احتیاج دارد یا خیر.

چرا پوش نوتیفیکیشن مهم است؟

پوش نوتیفیکیشن‌ تاثیر زیادی در حفظ تعامل کاربران با یک اپلکیشن دارد. علاوه بر این ممکن است باعث تعامل و برقراری ارتباط دوباره کاربر با برنامه‌ای شود که مدتی است از آن استفاده نکرده است. کاربرانی که مجدداً با برنامه تعامل دارند، نرخ تبدیل داخل برنامه‌ای بالاتری دارند و نسبت به کاربران جدید، هزینه‌ی جذب مشتری کمتری نیاز دارند. بنابراین می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

شباهات پوش نوتیفیکیشن و بازاریابی پیامکی چیست؟

پوش نوتیفیکیشن و بازاریابی پیامکی شباهات زیادی دارند. در واقع هر دوی آن‌ها به تلفن همراه کاربر ارسال می‌شوند و هردوی آن‌ها کاراکترهای محدودی دارند و open rate میانگین هردوی آن‌ها، بیش از 90 درصد است. با این‌حال، تفاوت‌هایی بین این دو وجود دارد که در مقالات بعدی به آن خواهیم پرداخت