امور مالی

vector business and finance services

وقتی در مورد انقلاب دیجیتال، انسان دیجیتال و بانک دیجیتال صحبت می‌کنم برای من، گویی میدان جنگ است. اگر تحلیلی شناختی، پیش‌بینی کننده، پیشگیرانه و سفارشی که مشتری را نسبت به امور مالی خود مطلع می‌کند، نداشته باشید در آینده مالی مشتری شریک نخواهید بود.

کریس اسکینر

بانک‌های آینده چگونه می‌توانند پول درمی‌آورند؟ جواب این است: آن‌ها می‌توانند با تبدیل شدن به محبوب‌ترین ارائه‌دهنده خدمات مشتری محور در بستر دیجیتال و اینکه بهتر از سایر بازیگران این عرصه توانایی درک بهتر و بیشتر از شیوه زندگی مالی مشتری را داشته باشند، این کار را انجام دهند.

نظارت و کنترل بر نقدینگی و تامین منابع مالی، بودجه بندی، هزینه‌ها و پرداخت‌ها، درآمد و سود و همچنین امور مالیاتی و تهیه‌ی صورت‌های مالی از جمله امور مالی است که گروه حسابداری بارانا به شما ارائه خواهد داد.

تعریف امور مالی

امور مالی، یک اصطلاح بسیار گسترده از لحاظ معنایی می باشد اما بصورت کلی وقتی در مورد امور مالیاتی صحبت می کنیم هدف دو چیز کلی است ، در مورد نحوه مدیریت پول یا منابع مالی مطالعه کنیم و روندی ساختار یافته و منظم برای دریافت وجوه داشته باشیم ، این تعریف تقریبا در هر سه حوزه مالی که بصورت اولیه در ابتدای مقاله عنوان کردیم وجود دارد . در امور مالی، شما بر روی بودجه ، پول یا داشته های خودتان نظارت می کنید، داشته های مالی خودتان را ایجاد می کنید ، در مورد پول و دارایی ها مطالعه می کنید ، در خصوص اعتبارات ، امور بانکی و سرمایه گذاری و کلیه دارایی و بدهی خودتان در ابتدا مطالعه و سپس تصمیم گیری می کنید. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که در خصوص امور مالیاتی خانگی نیز این موارد صادق است !!

کمی اگر باهوش باشیم متوجه می شویم که درصدی از هر کدام از این موارد در حتی امور finance شخصی و خصوصی افراد نیز وجود دارند چه برسد به سطوح کلان تر ، حال به یک واژه دیگر توجه کنید و تعریفش را بدانید .یک سیستم مالی چیست؟ وقتی صحبت از سیستم می کنیم یعنی مجموعه ای از عوامل که دور هم جمع شده اند و هدف واحدی دارند و طبیعتا وقتی صحبت از سیستم امور مالیاتی می شود یعنی سیستمی که دور هم جمع شده است تا بر روی پول، اعتبارات، دارایی، بدهی، طلبکاری، سرمایه گذاری های شما در ابتدا نظارت کند ، آنها را ایجاد و در موردشان مطالعه و تحقیق کند و امور مربوط به بانکداری را نیز انجام بدهد ، بد نیست بدانید که خود بانک و بانکداری نیز زیرمجموعه ای امور مالی، تلقی می شوند.