منابع انسانی

human resources design 18591 13541

منابع انسانی به زبان ساده یعنی «افراد درون سازمان که کار می‌کنند و سازمان را به فعالیت و جریان می‌اندازند.» علاوه بر این، منابع انسانی یک عنوان سازمانی است که با نیروها سروکار دارد. در بسیاری از موارد، مدیران کسب‌وکارها از نیروها و کارکنان خود رضایت کافی ندارند. این نارضایتی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. نیزوی انسانی، پایه و اساس هر کسب و کاری است و هزینه‌ی زیادی صرف منابع انسانی می‌شود.

 

هیچ چیزی مهم‌تر از استخدام و توسعه‌ی افراد نیست. در پایان روز، شما باید روی افراد حساب کنید، نه‌استراتژی‌ها.

لارنس باسیدی

وقتی کارمندان به سر کار می‌آیند، نباید قلبشان را در خانه جا بگذارند.

بتی بندر

منابع انسانی، باارزش‌ترین دارایی‌های دنیا است.

النور روزولت

هر کسب و کاری انتظار دارد که راندمان و بهره وری کارکنان به تناسب هزینه صرف شده، بالا باشد. شرکت بارانا با استخدام نیروی انسانی، تدوین ساختار و چارت سازمانی و مشاوره‌ی منابع انسانی (مدیریت عملکرد و آموزش نیرو) در تامین بهترین نیروی انسانی برای کسب و کار شما می‌کوشد.

با گذشت زمان، هر استارت‌آپ و کسب‌وکاری به نقطه‌ای می‌رسد که نیاز به اضافه کردن منابع انسانی به سازمان خود را احساس می‌کند. بسیاری از مدیران و صاحبان کسب‌وکار، در حوزه خود متخصص هستند، با این حال، مهارت‌های مدیریتی لزوماً ربطی به تخصص ندارد. با رشد شرکت‌ها، مدیریت مسائلی مانند مزایای کارمندی، مسائل پرداختی و مشکلات درون‌شرکتی سخت خواهد شد. در نهایت کار شرکت به جایی می‌رسد که باید تصمیم بگیرد که منابع انسانی، لحاظ شود.

تعریف منابع انسانی

تا زمانی که منابع انسانی در شرکتی به صورت دقیق تغریف نشود، امکان تحلیل و بررسی سایر جنبه‌های شرکت وجود ندارد. منابع انسانی، در سطح خرد به معنای «هر فرد شاغل در سازمان» و در سطح کلان به معنای «دپارتمان رسیدگی به افراد شاغل در سازمان» است. با در نظر گرفتن دیدگاه مدرن منابع انسانی، افراد به عنوان مهم‌ترین دارایی سازمان در نظر گرفته می شوند. پس بخش منابع انسانی، نه تنها مسئولیت‌هایی همچون استخدام و اخراج ورسیدگی به پرداختی ها را بر عهده دارد، بلکه وظایف مدرنی مثل ایجاد رضایت، انگیزه دهی، مدیریت، توانمندسازی و حفظ کارکنان را نیز بر عهده دارد.