ایمیل مارکتینگ

اولین ایمیل، پایه‌ی حوزه ارتباطات مدرن را بنا نهاد. پیام ارسالی، مفهوم مهمی در بر نداشت. مجموعه‌ای از اعداد و حروف که بیشتر شبیه رمز عبور بود تا پیام، اما اهمیت آن بالا بود. چندین سال بعد، گری تئورک، یک مدیر بازاریابی اولین ایمیل تبلیغاتی را ارسال کرد. این ایمیل به لیستی چند صد نفره از آدرس‌های ایمیل رسید و ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی پست الکترونیک متولد شد.

بازاریابی ایمیلی به شما کمک می‌کند تا با مخاطب خودتان در ارتباط باشید و برند خود رو تبلیغ و پروموت کنید و فروش خود را بالا ببرید. از طریق ایمیل می‌توانید کارهای زیادی انجام دهید، اخبار موردنظر خود را پخش کنید، داستان موردنظرتان را تعریف کنید و محصولات خود را به فروش برسانید.

مارکتینگ

آیا ایمیل مارکتینگ موثر است؟

زمانی که می‌خواهید موضوعی درباره برند خود را به اطلاع سایرین برسانید یا جنس خود را به فروش برسانید، ایمیل مارکتینگ یکی از موثرترین روش‌ها برای انجام این کار است. در واقع پژوهشی در سال 2015 نشان داد نرخ بازگشت سرمایه ROI ایمیل مارکتینگ به ازای هر یک دلار خرج شده، 38 دلار است. هنگامی که خریداران آماده خرید محصولی هستند، معمولاً به سراغ ایمیل‌های فروشگاه‌های موردعلاقه خود می‌روند.

اهمیت بازاریابی ایمیلی در چیست؟

  • ایمیل بالاترین ROI و بازگشت نرخ سرمایه را دارد.
  • گستره‌ی مخاطبین ایمیل‌ مارکتینگ وسیع است.
  • ایمیل بالاترین نرخ تبدیل را دارد.
  • بازاریابی ایمیلی سازگار با موبایل، به سرعت در حال رشد است.

انواع ایمیل های بازاریابی

33 درصد از خریداران، می‌گویند ایمیل‌ها بیشترین تاثیر را در خریدهای آنلاین آن‌ها دارند. انواع مختلف ایمیل مارکتینگ به شرح زیر است:

ایمیل های خوشامدگویی

ایمیل خوشامدگویی اولین ایمیلی است که برای مشترکین ارسال می‌شود. حدود 75 درصد مشتریان زمانی که در یک وبسایت جدید ثبت‌نام می‌کنند، انتظار یک ایمیل خوشامدگویی را دارند.

ایمیل حراج

ایمیل حراج ایمیلی است که برای اعلام زمان محدود زمان حراج و سوق دادن افراد به سمت حراج شما، ارسال می‌شود. البته این ایمیل‌ها به علت ماهیت تبلیغاتی‌ای که دارند، ممکن است به عنوان اسپم در نظر گرفته شوند. با این حال، این نوع ایمیل‌ها باعث افزایش 35 درصدی میزان تبادلات می‌شوند.

ایمیل‌ تبادلات مالی

این ایمیل‌ها در پاسخ به اقدامات کاربران، ارسال می‌شود. رایج‌ترین ایمیل‌های تبادلات مالی، ایمیل‌های شامل رسیدهای خرید، بازیابی رمز عبور و درخواست پشتیبانی است.