برودکست

صنعت برودکستینگ در طول این سال‌ها تغییر کرده است. از سیستمی متشکل از چند شبکه تلویزیونی و رادیویی و افیلیت تا گستره‌ای روزافزون از ایستگاه‌های مختلف. این گزینه‌ها به افراد فعال در بازاریابی برودکست این امکان را می‌دهد تا محصولات و خدمات مختلف خود را تبلیغ کنند. در این مطلب به بررسی برودکستینگ می‌پردازیم.

بازاریابی برودکست چیست؟

بازاریابی برودکست، نوعی از تبلیغات خدمات و محصولات است که از رادیو و یا تلویزیون استفاده می‌کند تا توجه بینندگان و شنوندگان را جلب کند. برودکستینگ با تبلیغات چاپی و تاکتیک‌های بازاریابی از طریق ایمیل و اینترنت متفاوت است. برودکستینگ صرفاً شامل تبلیغات سنتی نیست.

انواع برودکست

تلویزیون

همان طور که می‌دانید  تلویزیون رسانه‌ای قدرتمند، پرمخاطب و باارزش است. در واقع شکل تبلیغات با ظهور چنین بستری، تغییر چشمگیر و انقلابی داشت. مخاطبین تلویزیون، جامعه آماری گسترده، پرشمار و با سلایق و علایقی گوناگون و پرشمار هستند. در واقع تلویزیون با دو هدف 1) اطلاع رسانی و اخبار و 2)ایجاد بستری برای سرگرم کردن مخاطب، محبوبیت ویژه‌ای در بین اقشار مختلف جامعه دارد. با تبلیغات هدفمند و هوشمندانه، می‌توان از این محبوبیت برای تبلیغات برودکست استفاده کرد.

تبلیغات تلویزیونی می‌توانند در قالب زیرنویس هنگام پخش برنامه، اسپانسرشیپ، تبلیغ بین برنامه، تبلیغ در تیتراژ، تبلیغ در محتوای برنامه و غیره باشد.

رادیو

رادیو هنوز هم یکی از ابزارهای تبلیغاتی مفید و به صرفه است و نفوذ خود را از دست نداده است. بنابراین نباید از تاثیر رادیو بر روی طیف وسیع مخاطبین آن غافل شد.