تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی به معنی استفاده از پنل‌های دیجیتال و استاتیک (ثابت) تبلیغات در فضاهای شهری است. نوآوری‌های ایجاد شده در بستر تبلیغات باعث می‌شود که تبلیغات محیطی بتواند طیف وسیع‌تری از اهداف ارتباطی و تبلیغاتی را پوشش دهد. فارغ از قدرت ثابت شده‌ی پوشش و پخش سریع این تبلیغات، نفوذ روزافزون این بستر در فضای شهری باعث ایجاد امکان ارسال پیام هدف‌دار به شکل منسجم‌تری می‌شود.

هیچ کس «تعداد» تبلیغات شما را به خاطر نمی‌آرود، بلکه صرفاً اثری را به خاطر دارد که شما به جا گذاشته‌اید.

بیل برنباخ

مهم ترین مولفۀ تبلیغات، خلاقیت است.

فردی که برای از دست نرفتن پولش، تبلیغ نمی‌کند مثل فردی است که برای از دست نرفتن زمانش، ساعت نمی‌بندد.

توماس جفرسون

انواع تبلبغات محیطی

مبلمان شهری

تبلیغات بر روی ایستگاه‌های اتوبوس تا مراکز خرید، بر روی مبلمان شهری و پیاده‌روها، توسط جمعیت بیشتری دیده می‌شود.

 بیلبورد و قالب‌های بزرگ

تبلیغاتی که تریبونی برای پیام‌رسانی برند به شکل گیرا ارائه می‌دهد.

حمل و نقل و تبلیغات محیطی

تبلیغاتی که به شکل روزانه و منظم بر عابرین تاثیر می گذارد.

فرودگاه

تبلیغی که اینفلوئنسرها، مدیران، افراد جریان‌ساز و مخاطبان بین‌المللی را خطاب قرار می‌دهد.

ارتباط مشتریان از طریق تبلیغات محیطی

با افزایش تعداد کانال‌های ارتباطی) مثل رسانه‌های اجتماعی)، مخاطبان به چند گروه تقسیم می‌شوند. بالا رفتن تعداد دستگاه‌های موردتوجه ما باعث کاهش کارآیی و دسترسی فردی پیام رسانی برند می‌شوند. تبلیغات محیطی، یک بستر مهم است که مخاطبان را در محیط روتین و روزمره‌ی آن‌ها دربرمی‌گیرد. این تبلیغات می تواند در هنگام نزدیک بودن مخاطب به نقطه‌ی فروش به او دسترسی داشته باشد، زمانی که مخاطب پذیراتر است و حواسش معطوف به سایر رسانه‌ها نیست.

سیستم‌های سنجش مخاطبان تبلیغات محیطی پیشرفته در سراسر جهان مانند سیستم روت در انگلستان، به طور مداوم نشان می‌دهد که تا چه حد زمان قرار گرفتن مصرف کنندگان در معرض تبلیغات محیطی با زمان قرار گرفتن در معرض تلویزیون و سایر رسانه‌های اصلی، مطابقت دارد.

2
رشد شهری شدن جهانی در بین سالهای 1950 تا 2050

جایی باشید که مشتری هست

افزایش شهری‌سازی باعث شده که تبلیغات محیطی به عامل چشمگیرتری برای افراد بیشتری تبدیل شود. از آنجا که امروزه افراد مدت زمان بیشتری در بیرون از خانه و محل کار خود سپری می‌کنند، تبلیغات محیطی، این فرصت را برای برندها فراهم می‌کند که با طیف وسیعی از مخاطبین در ارتباط باشند. تحول فناوری‌های مورداستفاده در تبلیغات محیطی، باعث می‌شود که برندها بتوانند به بهترین شکل، پیام‌های مرتبط را به مخاطب‌های مرتبط انتقال دهند. تبلیغات محیطی از طریق روش‌های بسیاری از جمله افزایش آگاهی کلی یا هدف قرار دادن مخاطب‌ مشخص، ارتباط مستقیم برندها با مشتریان را میسر می‌سازد و باعث می‌شود این ارتباط به شکل موثرتری با جوابدهی و بازگشت سرمایه‌ی بالاترانجام شود.

download
ستون ها از چپ به راست، نشانگر تبلیغات محیطی، اینترنت، تلویزیون، رادیو، روزنامه های ملی، مجله و روزنامه های محلی می باشد

فناوری‌های جدید تبلیغات محیطی: نوآوری‌های پیشگام رسانه‌های جدید

 شرکت ما در نوآوری در این زمینه فعال بوده است و ارتباطات برند موثر، خلاقانه و با بازدهی بالا ایجاد کرده است. تلاش ما بر این است که محدودیت‌ها و مرزهای تبلیغات محیطی را کنار بزنیم و فضایی گیرا و پر بازده ایجاد کنیم که بخشی از زندگی روتین شهری باشد.

دیجیتالی شدن تبلیغات محیطی

پیش‌بینی می‌شود در فاصله سالهای 2018 تا 2023، تبلیغات محیطی دیجیتال با بالا رفتن به کارگیری فناوری دیجیتال در فضای محیطی، بیش از 8 درصد رشد داشته باشد. شرکت ما به دنبال دیجیتال‌سازی محیطی بیشتر است که باعث می‌شود برندها در مدت زمان کوتاه‌تری محتوای مناسب و مرتبطی را به مخاطبان خود عرضه کنند.

پیام رسانی پویای تبلیغات محیطی

کمپین‌های تبلیغات محیطی پویای مبتنی بر داده، باعث می‌شوند که برندها پیام‌های کاملاً مرتبط، به تناسب نیاز مخاطب، زمان و مکان ارائه دهند. چشم انداز شرکت بارانا، تسهیل محتوای پویا برای همه‌ی کمپین‌های دیجیتالی آتی با استفاده از دسترسی و کارآیی بالای کمپین‌های هدفمند پویا، است.

شبکه‌های تخصصی تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی، بخش همیشگی و طبیعی محیط برای جمعیت شهری است. تبلیغات محیطی بهتر و سریع‌تر از هر رسانه‌ی دیگری با طیف وسیعی از مخاطبان ارتباط می‌گیرند شبکه‌های محیطی تخصصی باعث می‌شوند که برندها بتوانند مرتبط‌ترین اماکن و مخاطب‌ها را پیدا و انتخاب کنند. این جمعیت می‌تواند شامل جمعیت طراحان تا کل جمعیت شهر باشد.

ارتباطات برند گیرا و تعاملی

کمپین‌های خلاقانه و گیرا باعث می‌شود مخاطب نه تنها برند را مشاهده کند، بلکه با آن تعامل داشته باشد، سرگرم شود و با برند در زندگی واقعی رابطه ایجاد کند. ایجاد تاثیر مثبت بر مخاطب از طریق چنین تعاملی باعث می‌شود برندها با مشتریان خود نزدیک‌تر باشند.