تبلیغات همسان

تبلیغات همسان

تبلیفات همسان یا native به نوعی از تبلیغات آنلاین در فضای وب گفته می‌شود که با همانندسازی قالب و ظاهر کلی تبلیغ با رابط کاربری (UI) صفحات وبسایت، باعث جلب توجه بیشتر کاربران آنلاین نسبت به تبلیغات می‌شود.

مهم‌ترین قسمت تبلیغات همسان خوب این است که علایق گروه هدف را به خوبی بشناسیم. با وجود چنین درکی، تعریف فرمت، کانال و محتوای مناسب موردنیاز برای یک کمپین موفق، آسان‌تر است.

کارستن کریمر

تبلیغات همسان به نوعی از تبلیغات آنلاین در فضای وب گفته می‌شود که با همانندسازی قالب و ظاهر کلی تبلیغ با رابط کاربری (UI) صفحات وبسایت، باعث جلب توجه بیشتر کاربران آنلاین نسبت به تبلیغات می‌شود.

نتایج جستجوی ارتقا یافته و پست‌های اسپانسردار شبکه‌های اجتماعی اسپانسر شده، نمونه‌ای از این نوع تبلیغات هستند. هردوی این فرمت‌ها ارزش مشابهی با ارزش پست‌های شبکه‌های اجتماعی تولید شده توسط کاربران و برای کاربران دارند

مزیت استفاده از تبلیغات همسان

مهم‌ترین مزیت تبلیغات native این است که با نمایش تبلیغ به صورت هماهنگ با ظاهر سایت، یکپارچگی کلی، هویت بصری سایت و تجربه کاربری (UX) را حفظ می‌کند و منجر به کسب درآمد قابل توجهی از این تبلیغات همسان خواهد شد.

همزمان با مقاوم و سخت‌گیر شدن مصرف‌کنندگان و مشتریان نسبت به اشکال سنتی تبلیغات، مارک‌های فورچون ۵۰۰ و شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ مصرف کننده مشابه، بودجه بیشتری را به بازاریابی محتوا و قالب‌های تبلیغاتی غیرآزاردهنده اختصاص می‌دهند. پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی تبلیغات نیتیو در سال ۲۰۲۰ به بیش از 85 بیلیون دلار در سال برسد.

محتوای تبلیغات نیتیو باید چگونه باشد؟

محتوای همسان عکس و عنوانی جذاب و گیرا دارد که توجه بیننده را به خود جلب می‌کند. حداکثر کاراکتر مناسب برای نوشتن یک عنوان، 66 کاراکتر است و عکس شما نباید حجمی بیشتر از یک مگابایت داشته باشد. در نهایت بسته به ساختار و طراحی سایت، تبلیغات در کناره‌ها و یا متن سایت نمایش داده می‌شود.