تبلیغات چاپی

catalouge brochure design srvices IMGMC Creative 1

تبلیغات چاپی، یکی از راه‌های معرفی و بازاریابی برای معرفی یک کسب‌وکار است. مطالعه‌ی انجام شده توسط سرویس پستی ایالات متحده در سال 2016، نشان داد که در شرایط برابر، نوشته‌های چاپ شده، نسبت به مطالب منتشر شده در فضای مجازی، توجه بیشتری جلب می‌کنند. جامعه‌ی هدف و نحوه‌ی ارائه تبلیغات چاپی متفاوت است. مهم‌ترین موضوع برای تاثیر تبلیغات، ماندگار بودن آن در ذهن است. تیتراهمیت زیادی در متقاعد کردن مخاطب دارد. پس باید در انتخاب تیتر مناسب دقت کنیم. علاوه بر این، ترکیب رنگ‌ها و کیفیت کاغذ چاپی نیز بسیار حائز اهمیت است. تبلیغات چاپی به شکل مطبوعاتی (درج شده در رزونامه‌ها، مجلات و …) و غیرمطبوعاتی (پوستر، کاتالوگ، بروشور، تراکت، سربرگ و …) عرضه می‌شوند.

مزایای تبلیغات چاپی

  • امکان حمل و جابه‌جایی راحت
  • امکان جامعه‌ی هدف در مشتریان و مخاطبین
  • دسترسی راحت مشتری به تبلیغات چاپی
  • ارتباط بدون واسطه و مستقیم و سریع با مشتری

انواع تبلیغات چاپی

تبلیغات چاپی در مطبوعات

تبلیغات مطبوعاتی، تبلیغاتی هستند که در روزنامه‌ها، مجلات و سایر نشریات، به نشر و چاپ می‌رسد. مزیت تبلیغات چاپی در روزنامه‌ها و نشریات، این است که مخاطب زمان بیشتری دارد که آگهی را بخواند. نشر تبلیغات در مجلات این است که مجلات بر خلاف روزنامه‌ها، مدت زمان بیشتری نگه داری می‌شوند و برای دفعات بیشتری خوانده می‌شوند. از سوی دیگر، برخی از مخاطبین روزنامه‌ها و نشریات، بنا به اعتبار و اعتمادی به نشریه‌ی موردنظر، نسبت به محصول نیز اعتماد پیدا می‌کنند.

اوراق اداری

اوراق اداری، کاغذهایی هستند که برای امور رسمی و اداری یک شرکت استفاده می‌شوند. اوراق اداری باید با توجه به طراحی و رنگبندی برند طراحی شوند.  

پوستر

پوستر برآیند هنر گرافیک و تبلیغات است. پوسترها، درباره‌ی یک محصول، خدمات یا رویداد به مخاطب اطلاع می‌دهد. بسته به محل قرارگیری پوستر، طیف وسیعی از مخاطبان، می‌توانند جامعه‌ی هدف تبلیغ باشند.

بروشور

بروشورها، برگه‌هایی شامل اطلاعات مهم و مفید و ویژگی‌های یک محصول یا سرویس هستند. این اطلاعات باعث می‌شوند که مخاطب و دریافت‌کننده‌ی بروشور به کسب اطلاعات بیشتر یا استفاده از محصول علاقه‌مند شوند.

کاتالوگ

کاربرد کاتالوگ‌ها از بروشورها متفاوت است. کاتالوگ‌ها در واقع، جزییات خدمات و محصولات ارائه شده برای فروشندگان یا واسطه‌های کالا و خدمات هستند. کاتالوگ حاوی اطلاعاتی است که برای فروشندگان مفید است و دانستن آن، برای خریداران و مصرف‌کنندگان مفهوم و کاربرد چندانی ندارد. چاپ و تیراژ کاتالوگ‌ها نسبت به بروشور، محدود است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط و کیفیت تبلیغات چاپی، با کارشناسان شرکت بارانا در ارتباط باشید.