خدمات IT

debb07091dcdbe24efe9f2ca468554b6 2

 

شرکت‌ها در زمینه‌های گوناگون فعالیت دارند که اهداف اقتصادی متفاوتی را پیگیری می‌کنند. در سالهای اخیر، با پیشرفت فناوری و نفوذ و گسترده شدن اینترنت در سراسر کشور، شرکت‌ها به دنبال راه‌اندازی شبکه‌های اینترنتی و کامپیوتری در سازمان خود هستند. در بسیاری از موارد، شرکت‌ها زمان و تخصص کافی برای این کار را ندارند. راه‌اندازی سیستم‌های مبتنی بر رایانه جهت بایگانی، ایمن‌سازی، پردازش و توسعه‌ی اطلاعات جهت تسهیل امور، خدمات IT و طراحی سایت، راه اندازی دوربین مداربسته جهت کنترل مجموعه و افزایش راندمان توسط شرکت بارانا انجام می‌شود.

 

کسب‌وکارها و فناوری اطلاعات، به حدی در هم تنیده شده‌اند که من گمان نمی‌کنم کسی بتواند بدون صحبت درباره‌ی فناوری اطلاعات، در مورد کسب‌وکار صحبت کند.

بیل گیتس

 

چرا شرکت‌ها خدمات IT خود را برون‌سپاری می‌کنند؟

فقدان نیروی انسانی مناسب، حرفه‌ای و کارآمد و نداشتن دانش لازم در حیطه‌ی تامین تجهیزات شبکه، فقدان زمان کافی برای رسیدگی به امور، باعث می‌شود که شرکت‌ها ترجیح بدهند که خدمات IT خود را برون‌سپاری کنند. نداشتن تجربه و یا مرتبط نبودن حوزه‌ی کاری کسب‌وکار با حوزه‌ی فناوری اطلاعات یکی دیگر از دلایل انجام این کار است. از سوی دیگر، برون سپاری خدمات IT باعث کاهش هزینه‌های سازمان و کسب‌وکار موردنظر است.

 

infographic elements support 1212 31

 

عوامل مهم برای برون سپاری

 

  • گستردگی و پیچیدگی سرویس های فناوری اطلاعات و عدم تسلط افراد بر تمامی مباحث، برون سپاری فناوری اطلاعات را به یک تیم فنی نسبت به استخدام یک یا دو نفر در اولویت قرار می دهد.
  • هزینه استخدام و مسائل جانبی نیروی انسانی با سرویس و خدماتی که از یک تیم با تجربه دریافت می شود قابل مقایسه نیست و برون سپاری فناوری اطلاعات امتیاز بالاتری می گیرد.
  • در برون سپاری فناوری اطلاعات به یک تیم متخصص، مشکلات بوجود آمده به سرعت بررسی و مرتفع می گردد و در زمان و هزینه صرفه جویی خواهد شد.
  • برون سپاری فناوری اطلاعات راهی برای گذر از حاشیه های جانبی می باشد که یک کسب و کار را از اهداف اصلی خود منحرف و دور می کند؛ و کمک شایانی به چابکی سازمان در فضای کسب و کار مرتبط خواهد کرد.