SEO یا سئو به چه معناست؟

SEO مخفف کلمه search engine optimization است. یعنی سئو در واقع بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجوست. موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و غیره. از آن‌جا که معروف‌ترین موتور جستجو گوگل است، تمرکز ما برای سئو، روی بهینه‌سازی سایت برای گوگل است.

search engine optimization SEO

ما به کمک تکنیک سئو می‌توانیم به شکل طبیعی رتبه سایت خود را ارتقا دهیم. علت تاکید روی کلمه طبیعی به این علت است که در واقع برای بالا آوردن و ارتقا رتبه سایت، دو روش وجود دارد: تبلیغات Google adwords و سئو SEO

تفاوت SEO و Google adwords

مهم‌ترین عامل تمایز ادوردز و سئو این است که کار کردن روی سئو، زمان زیادی می‌برد. SEO یک روش اصولی و با ماندگاری بالاست. اما گوگل ادوردز هزینه مالی می‌طلبد و به زمان زیادی نیاز ندارد. در واقع در روش ادوردز شما به گوگل هزینه پرداخت می‌کنید تا در رتبه‌های برتر گوگل دیده شوید. با این حال در صورتی که شارژ اکانت شما به پایان برسد، جایگاه شما به جایگاه سئوی سایت سقوط خواهد کرد.

اهمیت سئو چیست؟

اگرچه تبلیغات پولی شبکه‌های اجتماعی و سایر پلتفرم‌های آنلاین می‌توانند باعث جذب ترافیک به سمت وبسایت شما شوند، با این حال بیشتر ترافیک آنلاین از سمت موتورهای جستجو مانند گوگل است. نرخ کلیک نتایج سرچ ارگانیک و طبیعی بیشتر از تبلیغات پولی است. برای مثال، از بین تمام سرچ‌های ایالات متحده، فقط 2.8 درصد افراد روی تبلیغات پولی کلیک می‌کنند.

موتورهای جستجو هر روز هوشمندتر می‌شوند اما با این حال هنوز هم به کمک ما احتیاج دارند. بهینه‌سازی وبسایت باعث می‌شود که اطلاعات بیشتری در اختیار موتورهای جستجو قرار گیرد و در نهایت محتوای شما به شکل مناسبی ایندکس شده و در نتایج جستجو ظاهر می‌شود.