بازاریابی شبکه های اجتماعی

social media managemnt

بازاریابی شبکه های اجتماعی روشی مناسب برای کسب‌وکارهای مختلف است که ارتباط با مشتریان و مخاطبین را ممکن می‌سازد. مشتریان شما از طریق شبکه های اجتماعی با برندها در ارتباط هستند. اگر شما نیز از طریق شبکه های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام، پینترست و فیسبوک، به طور مستقیم با مخاطب خود در ارتباط نباشید، از رقبا جا می‌مانید. بازاریابی شبکه اجتماعی مناسب، می‌تواند باعث موفقیت چشمگیر کسب‌وکار شما شود.

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟

بازاریابی شبکه اجتماعی در واقع یک نوع بازاریابی اینترنتی است که شامل ایجاد و اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌ های اجتماعی به منظور دستیابی به اهداف کسب‌وکار و بازاریابی است. بازاریابی شبکه اجتماعی شامل فعالیت‌هایی مانند پست کردن ویدئو، عکس، متن و سایر محتواهایی است که باعث بالا رفتن تعامل مخاطب می‌شود.

بازاریابی شبکه اجتماعی چگونه انجام می شود؟

قبل از شروع کمپین‌های بازاریابی شبکه اجتماعی باید حتماً اهداف خود را در نظر بگیرید. شروع یک کمپین بازاریابی شبکه‌ اجتماعی بدون داشتن یک راهبرد اجتماعی مانند پرسه زدن در یک جنگل بدون نقشه است. شاید در این مسیر به شما خوش بگذرد اما احتمالاً در نهایت گم خواهید شد.

برای مثال، یک کسب‌وکار اینترنتی یا مربوط به سفر که بصری است می‌تواند با حضور در شبکه‌هایی مانند پینترست یا اینستاگرام، موفقیت زیادی کسب کند اما ممکن است فعالیت در بستر لینکدین یا توییتر برای سایر شرکت‌ها مناسب‌تر باشد.

چرا بازاریابی شبکه های اجتماعی مفید است؟

هرچه تعامل مخاطب شما در شبکه های اجتماعی بالاتر باشد، دستیابی به اهداف بازاریابی برای شما راحت‌تر است. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی می‌تواند باعث دستیابی ما به اهداف زیادی شود:

  • بالا رفتن ترافیک وبسایت
  • ایجاد تبدیل
  • افزایش آگاهی از برند
  • ایجاد هویت برای برند
  • بهبود ارتباط و تعامل با مخاطب کلیدی